730 77 77 66

 • DLACZEGO MICHELIN ?

  nr 1 pod względem bezpieczeństwa drogowego, trwałości i oszczędności paliwa!

   

Klasa top premium

Ocena

Opona Michelin ALPIN A4 195/50R15 82T

Producent Michelin
Typ pojazdu osobowych
Sezon Zimowe
Szerokość 195
Profil 50
Średnica 15
Index prędkości T = 190 km/h
Index nośności 82 = 475 kg
Hamowanie na mokrym C
Hałas zewnętrzny 70 dB
Opór toczenia E
Kod producenta (SAP)133165
Gwarancja: 10 lat od daty produkcji

Czas dostępności: Dostępny w 48 godzin

Na stanie: Na wyczerpaniu

323.00
Wcześniej
429.00
Oblicz raty
dodaj do schowka

Opis produktu Opona Michelin ALPIN A4 195/50R15 82T

Nowa opona zimowa MICHELIN Alpin 4 jest przystosowana zarówno do jazdy po trasach oblodzonych, pokrytych śniegiem, jak i po mokrych zimowych nawierzchniach. Czwarta generacja opon MICHELIN Alpin, która trafiła na europejskie rynki, została skonstruowana z myślą o wielu typach samochodów - od małych kompaktów do minivanów.

Poczucie bezpieczeństwa jest dla kierowców najważniejszym kryterium wyboru opon zimowych. Badanie przeprowadzone przez TNS Sofres w 2009 roku z udziałem ponad 2 500 kierowców w Niemczech, Rosji i Szwecji wykazało, że według 34% ankietowanych parametry związane z bezpieczeństwem są przy zakupie opon zimowych najważniejszym kryterium. 

Z przytaczanego badania TNS Sofres wynika, że dla 20% ankietowanych drugim najważniejszym kryterium wyboru jest trwałość opon, co świadczy o tym, że kierowcy chcą zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo, nie obciążając jednak nadmiernie swojego portfela z powodu częstego kupowania opon.

Nowa opona MICHELIN Alpin ma być odpowiedzią na wszelkie tego typu wyzwania. Dobrej przyczepności opony do asfaltu oraz dużej jej trwałości towarzyszy zdolność do jazdy przy stale obniżonym zużyciu paliwa, o czym informuje oznaczenie GREEN X umieszczone na boku opony.

Full Active Tread ` aktywny bieżnik

Bieżnik opony ma wiele funkcji ` wpływa na hamowanie, trakcję, przyczepność i stabilność prowadzenia. Rzeźba bieżnika Alpin 4 zapewnia przewidywalną przyczepność poprzeczną i wzdłużną, a wszystko to za sprawą zwiększonej szerokości strefy styku opony z nawierzchnią. Nowa koncepcja bieżnika polega na pozbyciu się kanałów wzdłużnych, czyli tzw. nieaktywnych stref, dzięki czemu poprawiono trakcję, hamowanie i stabilność prowadzenia opony w najbardziej wymagających warunkach. 

Poprawiono również prowadzenie dzięki płynnemu przenoszeniu obciążeń między klockami bieżnika. Nowa opona MICHELIN Alpin czwartej generacji na całym swoim obwodzie posiada 71 kanałów. Jej poprzedniczka w tym samym rozmiarze miała ich 59. Dzięki temu rozwiązaniu opony nowej generacji zapewniają lepszą trakcję na śniegu.

Większa liczba kanałów wzmacnia `efekt gąsienicy`, który poprawia przyczepność na śniegu. 50% więcej krawędzi `atakujących` nawierzchnię i duże zagęszczenie lameli poprawiają przyczepność na ubitym śniegu i lodzie.

Innowacyjne lamele i samoczyszczący się bieżnik

Konstruując MICHELIN Alpin 4 wprowadzono lamele nazywając technologię Stabiligrip. Lamele są ułożone pod kątami ` od 0° do 30° oraz 150°.

Dzięki temu w każdej sytuacji, na prostej drodze czy na zakręcie, opona jest równie `aktywna`, a w związku z tym łatwiej jest prowadzić pojazd i zachować nad nim kontrolę. Poziome i pionowe fałdowania lameli pełnią funkcję autoblokad przy przeciążeniach podczas hamowania, przyspieszania i na zakrętach.

Nowa opona MICHELIN Alpin ma samoczyszczący się bieżnik. Sam oczyszcza się on ze śniegu, błota pośniegowego, które wnika w rowki. Rzeźba w kształcie litery V z kanalikami bocznymi pozwala na łatwe odprowadzanie wody i błota pośniegowego.

Heliocompound - olej słonecznikowy w oponie 

Do stworzenia opony MICHELIN Alpin 4 wykorzystano mieszankę gum, której podstawowe składniki to krzemionka i olej słonecznikowy. Ta receptura pozwala na zapewnienie dobrego poziomu czterech następujących parametrów poprzez:

 1. utrzymanie elastyczności gumy w niskich temperaturach, co pozwala na zachowanie lepszej przyczepności na zimowych drogach
 2. utrzymanie niezmiennej sztywności gumy przez cały okres eksploatacji opony. To właśnie sprawia, że właściwości opon MICHELIN Alpin są tak trwałe
 3. umożliwienie dłuższej eksploatacji opony
 4. przyczynienie się do zmniejszenia zużycia paliwa, a w rezultacie do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, gdyż za sprawą nowej receptury opona pochłania mniej energii, przez co mniej się nagrzewa.

(4)

ADAC 01-2016

ADAC

Kompetentnie, niezależnie i obiektywnie - to słowa, którymi określamy się podczas testów produktów. Powszechny Niemiecki ADAC bada od dziesięciolecia produkty i usługi. Testy przeprowadzane są dokładnie w wielu wariantach drogowych aby uzyskać jak najlepszy efekt postrzegania produktu, dzięki czemu klienci kierujący się wynikami testów otrzymują produkty wysokiej jakości.

Drugie miejsce w teście. Bardzo dobra opona zimowa, najlepsza w teście pod względem trwałości. Dobrze radzi sobie na oblodzonej jezdni.

Auto Świat 11-2015

Auto Świat

Tygodnik motoryzacyjny AutoŚwiat to precyzja testów, w których badamy auta od podszewki - za pomocą specjalistycznej aparatury do pomiarów, w oparciu o dane z jazdy na torach, drogach i w terenie, przy użyciu ciągle weryfikowanej metodologii, testowe porównania opon, hamulców, świateł, widoczności z wnętrza, fotelików samochodowych, itd.

Idealnie sprawdza się w typowych warunkach zimowych. Doskonałą trwałość. Precyzyjne prowadzenie, niska podatność na aquaplaning. Dobry stosunek ceny do jakości.

Auto Świat 11-2015

Auto Świat

Opona o doskonałych wynikach w próbach na śniegu oraz o wysokiej trwałości. Dobre prowadzenie na łukach.

Auto Świat 11-2017

Auto Świat

Specjalista od jazdy w warunkach zimowych, ze świetnymi wynikami w próbach na śniegu i o doskonałej trwałości. Precyzyjne prowadzenie, niska podatność na aqua- planing, dobry stosunek ceny do jakości.

Warunki gwarancji

Gwarancja: 10 lat od daty produkcji

Karta gwarancyjna: Michelin - gwarancja_dla_opon_z_gr._michelin[3].pdf [1970-01-01 01:00, 360448kB]

Opinie (7)

 • Jest bardzo dobry, widziałem to porównujac reakcje innych kierowców na śliskiej powierzchni.

  Ocena: 5

  wladster, 2017-05-16 06:19

 • polecam

  Ocena: 5

  gg129, 2017-05-11 16:29

 • Jestem zadowolona z produktu.

  Ocena: 5

  Alisz, 2017-01-11 07:44

 • Opony nowiutkie,w rankingu na czele stawki. Jedne z najlepszych zimówek.

  Ocena: 5

  Dzidek, 2016-11-08 10:49

 • Bez zastrzeżeń

  Ocena: 5

  geo, 2016-08-31 00:23

 • bardzo dobry

  Ocena: 5

  marek546, 2016-06-19 09:34

 • polecam

  Ocena: 5

  pbanan, 2016-03-15 05:47

Ocena:

Produkty podobne do Opona Michelin ALPIN A4 195/50R15 82T