730 77 77 66

Klasa top premium

Ocena

Opona Pirelli CINTURATO P1 195/55R16 87H

Producent Pirelli
Typ pojazdu osobowych
Sezon Letnie
Szerokość 195
Profil 55
Średnica 16
RunFlat Tak
Index prędkości H = 210 km/h
Index nośności 87 = 545 kg
Homologacja *
Ochrona rantu (FR) Tak
Hamowanie na mokrym C
Hałas zewnętrzny 70 dB
Opór toczenia C
Kod producenta (SAP)2027900
Kod EAN:8019227202793
Gwarancja: 5 lat od daty produkcji

Śpiesz się, oferta kończy się za:

Czas dostępności: Dostępny w 48 godzin

Na stanie: Dużo

412.00
Wcześniej
1159.89
Oblicz raty
dodaj do schowka

Opis produktu Opona Pirelli CINTURATO P1 195/55R16 87H

Przyjazna środowisku naturalnemu, opona z serii  `Green Performance` przeznaczona do kompaktowych pojazdów miejskich.

Przyjazna środowisku naturalnemu, opona z serii  `Green Performance` przeznaczona do kompaktowych pojazdów miejskich: perfekcyjna synergia osiągów, bezpieczeństwa, przyjemności prowadzenia i troski o środowisko naturalne. Dostępna także w wersji RUNFLAT.

 

CECHYFUNKCJEKORZYŚCI
1 - Mieszanka hybrydowa i innowacyjny projekt wzoru bieżnika Bardziej wyrazisty odcisk opony przez cały cykl użytkowania Większy margines bezpieczeństwa zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach
Kontrola naprężeń i większa integralność struktury Minimalizacja drgań i redukcja efektów ubocznych Bardziej komfortowa jazda
2 - Zoptymalizowany wzór bieżnika, z charakterystyczną sekwencją nacięć Zmniejszona emisja hałasu Większa cisza wewnątrz samochodu
Nowe materialy i innowacyjne składniki, aerodynamiczna ściana boczna i niższa waga całkowita opony Zmniejszone opory toczenia

Mniejsze zużycie benzyny i niższa emisja CO2

 

Filozofia "Zielonych Osiągów" powstała z myślą o zmniejszeniu negatywnego oddziaływania opon na środowisko naturalne, zarówno na etapie produkcji opon, jak również przez cały okres eksploatacji. 

Nie jest to tylko slogan ani deklaracja bez pokrycia, ale realny cel Pirelli.

We wszystkich produktach, objętych filozofią "Green Performance" zastosowano nowe mieszanki i innowacyjną konstrukcję osnowy, co zapewnia przyjemność z prowadzenia i bezpieczeństwo zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

 

 

 

Zastosowanie nano-technologii podczas wytwarzania mieszanek gwarantuje lepszą stabilność termiczną, mniejsze rozproszenie ciepła generowanego w wyniku tarcia, a w konsekwencji niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję CO22 .

Dzięki wyeliminowaniu z mieszanki bieżnika olejów wysokoaromatycznych, które są potencjalnie szkodliwe dla ludzi i środowiska, proces produkcji jest bezpieczniejszy, a negatywne oddziaływanie samych opon na środowisko naturalne jest mniejsze.

 

 

 

 

Filozofię zielonych osiągów "Green Performance" opracowano stosując globalne podejście do zagadnienia ochrony środowiska, a zatem wzięto pod uwagę zastosowanie materiałów, nie będących pochodnymi ropy, zintegrowane rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego oraz procesy produkcyjne, mające wpływ na środowisko.

Teraz, do wszystkich samochodów tworzymy opony bardziej przyjazne dla środowiska, czego świetnym dowodem jest linia opon letnich Cinturato, kolekcje opon zimowych oraz nowy model SCORPION VERDE`, zaprojektowany specjalnie z myślą o samochodach typu SUV o dużej mocy silnika.

(1)

Auto Świat 11-2015

Auto Świat

Tygodnik motoryzacyjny AutoŚwiat to precyzja testów, w których badamy auta od podszewki - za pomocą specjalistycznej aparatury do pomiarów, w oparciu o dane z jazdy na torach, drogach i w terenie, przy użyciu ciągle weryfikowanej metodologii, testowe porównania opon, hamulców, świateł, widoczności z wnętrza, fotelików samochodowych, itd.

Wszechstronna opona o stabilnym prowadzeniu i krótkiej drodze hamowania, posiada małe opory toczenia.

O producencie Pirelli

Marka Pirelli jest znana jako ikona technologii i doskonałości. Jest to nazwa, która oznacza ekskluzywny styl z włoskim dziedzictwem, podkreślanym przez dominującą pozycję firmy jako dostawcy dla producentów luksusowych samochodów. Sława marki Pirelli wynika również z zaangażowania w wiele działań poza produkcją opon. Ma rekordową liczbę 110 lat wspierającą sporty motorowe, sponsoruje wiele dyscyplin sportowych - od włoskiej drużyny piłkarskiej Inter Mediolan i zdobywcy Pucharu Ameryki Emirates Team w Nowej Zelandii, do drużyny baseballowej Los Angeles Dodgers - i jest oddany sztuce i kulturze reprezentowanej Kalendarz Pirelli, Fundacja Pirelli i Pirelli HangarBicocca, jedna z największych przestrzeni wystawowych w Europie dla sztuki współczesnej. Firma angażuje się także w liczne inicjatywy dla społeczności.

Warunki gwarancji

Gwarancja: 5 lat od daty produkcji

Karta gwarancyjna: Pirelli - gwarancja_dla_opon_z_gr._pirelli.pdf [2016-07-21 09:29, 360448kB]

Opinie (1)

  • Jak najbardziej można polecić ten sklep.

    Ocena: 5

    Becik, 2016-04-09 03:32

Ocena:

Produkty podobne do Opona Pirelli CINTURATO P1 195/55R16 87H