Moje konto Moje konto

Śpiesz się, oferta kończy się za:

Opona Falken 235/45R19 AZENIS FK520 99Y XL

Producent Falken
Kod producenta (SAP)352592
Kod EAN:4250427429267
Gwarancja: 5 lat

Opona Falken 235/45R19 AZENIS FK520 99Y XL

Opony Falken Azenis FK520 powstały dzięki bogatemu doświadczeniu w tworzeniu ogumienia wysokich osiągów, dostępowi do najbardziej zaawansowanych materiałów i najnowszej technologii symulacyjnej. To właśnie japoński koncern stworzył model Azenis FK520! Są to opony sportowe oznaczone dopiskiem Ultra High Performance (UHP), które są przeznaczonych do samochodów wyczynowych i SUV-ów.

Co ciekawe, firma wykorzystała wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych, aby nadać oponie sportowy charakter, a także ultrabezpieczny bieżnik. To właśnie Azenis FK520 gwarantują większe bezpieczeństwo, dzięki zdecydowanie krótszej drodze hamowania zarówno na na mokrej, jak i suchej nawierzchni. 

Falken AZENIS FK520, to konstrukcja wzmocniona aramidem, podobnie jak opony wyścigowe, jest strukturalnie mocniejsza i sztywniejsza, co zapewnia większą stabilność i precyzję w czasie kierowania. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik konstrukcyjnych inżynierom firmy Falken udało się zmniejszyć wagę opony o 10% w porównaniu z jej poprzedniczką. Dzięki niższej wadze zredukowano masę nieresorowaną i opory toczenia, co wpływa na poprawę efektywności paliwowej.

Efektywność projektu znajduje również odzwierciedlenie w doskonałych osiągach opony zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Inżynierowie Falken, jako flagowy model w ofercie, nie poszli na żadne kompromisy podczas opracowywania tych opon, aby uzyskać optymalną trakcję na nawierzchni i osiągi jezdne. Ponadto, opracowali oni również nowy bieżnik z technologią Diamond Cut dla AZENIS FK520!

Koncern Falken wykorzystał zaawansowaną japońską technologię nano-symulacji 4D, aby pomóc w opracowaniu krawędzi klocków bieżnika Diamond Cut oraz zintegrowanych elementów redukujących hałas. Układ tych małych wgłębień powoduje drobne turbulencje, które skutecznie redukują hałas toczenia opon, co jest synonimem opon UHP. Zoptymalizowana powierzchnia styku z nawierzchnią pomaga zapewnić równomierne zużywanie się opon i poprawia kontakt z drogą.

Jak wyjaśnia Andreas Giese, Senior Manager Corporate Planning i Product Planning w Falken Tyre Europe, model Falken AZENIS FK520 oferuje przyczepność, niezawodność, osiągi i wydajność w oponie UHP. Właśnie w tym bieżniku, japoński koncern Falken wykorzystał całe swoje doświadczenie aby stworzyć wyjątkowe opony klasy premium o wysokich osiągach.

 

O producencie Falken

Falken na pierwszy montaż dostarcza opony takim koncernom jak: Audi, Fiat, Honda, Jeep, Skoda, Seat, Toyota, Volkswagen. 

Falken Tires został wprowadzony na rynek w swoim rodzinnym kraju w Japonii w 1983 r. wprowadzony na rynek północnoamerykański dwa lata później. Na początku swego istnienia Falken został stworzony jako standarowa marka radialna pod marką Ohtsu Tire and Rubber. Teraz, firma Falken ugruntowała swoją pozycję jako silny wybór dla konsumentów opon, ponieważ koncentruje się na produktach UHP (Ultra High Performance), uczestnicząc w znanych profesjonalnych programach sportów motorowych. Sukces osiągnięty w tych programach pomaga w dalszym rozwoju i ulepszaniu produktów w dystrybucji krajowej i światowej.

Falken Tires szczyci się wewnętrznym brandingiem i kreatywnymi możliwościami, dostarczając działań reklamowych i promocyjnych mających na celu komunikację z klientami poprzez dostarczanie kluczowych informacji na temat marki i linii produktów. Działania marketingowe Falken wspierają także działania dealerów i sprzedawców detalicznych. Dzięki wieloletniej pracy, opony Falken zaliczają się do grona produktów premium. 

Przetestowane na najbardziej wymagających torach ogumienie, musiało zaowocować doskonałymi parametrami również w modelach dedykowanych samochodom osobowym, dostawczym, SUV czy 4x4 sygnowanymi marką Falken. Producent dodatkowo sprawdza je na swoich odcinkach testowych, gdzie muszą zmierzyć się z palącym słońcem – jak na największym w Europie torze w Santa Oliva w Hiszpanii – i z oblodzonymi nawierzchniami w Laponii. Trzeba przyznać, że ten, kto produkuje opony Falken – japoński koncern Sumitomo Rubber Industries – lubi mierzyć się z ekstremalnymi warunkami i czuć sportową adrenalinę.

 

Warunki gwarancji

Gwarancja: 5 lat

Karta gwarancyjna: Falken - 5-letnia_gwarancja_falken_poland.pdf [2020-09-10 01:44, 475136kB]

Opinie

Ocena: