Opona Pirelli 265/35R21 PZERO 101Y XL A7A [2822900]
| Producent | Pirelli |
| Typ pojazdu | Osobowe |
| Sezon | Letnie |
| Szerokość | 265 |
| Profil | 35 |
| Średnica | 21 |
| Index nośności | 101 = 825 kg |
| Index prędkości | Y = 300 km/h |
| Hamowanie na mokrym | C |
| Opór toczenia | D (Wcześniejsze oznaczenie: D, E) |
| Hałas zewnętrzny | 70 dB |
| Kod EPREL | 595694 |
| Homologacja | A7A |
| Opona wzmacniana (XL/RF) | Tak |
| Rok Produkcji (DOT) | 2026/2025/2024 - Nie starsze niż 24 miesiące |
| Kod producenta (SAP) | 2822900 |
| Kod EAN: | 8019227282290 |
| Gwarancja: | 5 lat |
| Gwarant: | Pełna gwarancja producenta |
| Stan: | Fabrycznie nowa |
| Dystrybucja: | Oficjalny dystrybutor w Polsce |
Pirelli
265/35R21 101Y
595694
Opona Pirelli 265/35R21 PZERO 101Y XL A7A
Opony Pirelli P Zero (PZ4) to opony letnie Max Performance pochodzące z doświadczeń Pirelli w Formule 1 i opracowane dla jednych z najbardziej ekskluzywnych i najbardziej wydajnych pojazdów na rynku. Początkowo wprowadzone jako oryginalne wyposażenie w Audi A3 i S3, Lamborghini Huracan LP 580-2 oraz Porsche Boxster, Cayman i 911, opona P Zero (PZ4) obejmuje rozmiary opon zamiennych, jak również oryginalne wyposażenie. Gwarancja Pirelli nie obejmuje opon, które ulegają pękaniu mieszanek z powodu użytkowania w temperaturze otoczenia poniżej 45° Fahrenheit (7° C), dlatego też opona P Zero (PZ4), podobnie jak wszystkie opony letnie, nie jest przeznaczona do serwisowania, przechowywania ani jazdy w temperaturach bliskich zera, przez śnieg lub na lodzie.
Pirelli P Zero (PZ4)Każde oryginalne wyposażenie oznaczone P Zero (PZ4) jest dostosowane do konkretnego zastosowania. Specjalna krzemionkowa i węglowo-czarna mieszanka bieżnika może być dostosowana do potrzeb producenta pojazdu, aby zapewnić pożądane połączenie przyczepności na mokrej lub suchej nawierzchni i prowadzenia, komfortu, trwałości bieżnika i oszczędności paliwa. Mieszanka bieżnika jest uformowana w asymetryczny wzór bieżnika z zewnętrznym barkiem, który różni się w zależności od tego, czy opona jest przeznaczona do użytku w samochodzie sportowym, czy luksusowym pojeździe, przy czym zewnętrzne ramię samochodu sportowego koncentruje się na prowadzeniu na suchej nawierzchni, przyczepności i stabilności bocznej, podczas gdy zewnętrzne ramię opony luksusowego pojazdu jest dostrojone pod kątem poprawy komfortu, hałasu i odporności na boczne planowanie wodne. Opony do nieoryginalnego wyposażenia P Zero (PZ4) posiadają sportową konstrukcję barku zewnętrznego samochodu, a wszystkie wersje wykorzystują szerokie, obwodowe rowki dla efektywnego odprowadzania wody i odporności na hydroplaning.
O producencie Pirelli
Pirelli na pierwszy montaż dostarcza opony takim koncernom jak: Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, Jaguar, Lotos, Mercedes, Porsche, BMW, Lamborghini, McLaren, Mini, Ferrari, Land Rover, Maserati, Pagani, Ducati, KTM.
Marka Pirelli jest znana jako ikona technologii i doskonałości. Jest to nazwa, która oznacza ekskluzywny styl z włoskim dziedzictwem, podkreślanym przez dominującą pozycję firmy jako dostawcy dla producentów luksusowych samochodów. Sława marki Pirelli wynika również z zaangażowania w wiele działań poza produkcją opon. Ma rekordową liczbę 110 lat wspierającą sporty motorowe, sponsoruje wiele dyscyplin sportowych - od włoskiej drużyny piłkarskiej Inter Mediolan i zdobywcy Pucharu Ameryki Emirates Team w Nowej Zelandii, do drużyny baseballowej Los Angeles Dodgers - i jest oddany sztuce i kulturze reprezentowanej Kalendarz Pirelli, Fundacja Pirelli i Pirelli HangarBicocca, jedna z największych przestrzeni wystawowych w Europie dla sztuki współczesnej. Firma angażuje się także w liczne inicjatywy dla społeczności.
Producenci wchodzący w skład Grupy Pirelli: Metzeler.
Opony Pirelli to dziś produkty premium, słynące przede wszystkim z przewidywalnego zachowania na drodze. Wybierając ogumienie włoskiej marki, możemy liczyć na pewne prowadzenie pojazdu, krótką drogę hamowania i optymalne trzymanie się auta w zakrętach. Doświadczenie Pirelli pozwala produkować opony do specjalnych zastosowań – np. dedykowane do tzw. supersamochodów, osiągających prędkości przekraczające 300 km/h.
Jakość opon Pirelli jest dziś znana nie tylko w Europie, ale i na świecie. Marka wykorzystała swoją rosnącą popularność, potęgowaną m.in. przez sportowe sukcesy. Uruchomiła zakłady produkcyjne w Azji i obu Amerykach, stając się jednym z największych globalnych dostawców opon.
GPSR Dane przedstawiciela w UE: Pirelli & C. S.p.A. Registered Office Viale Piero e Alberto Pirelli n. 25 20126 Milan Italy tel. 39 02 64421 consumer.support@pirelli.com
GPSR Dane przedstawiciela na świecie: Pirelli & C. S.p.A. Registered Office Viale Piero e Alberto Pirelli n. 25 20126 Milan Italy tel. 39 02 64421 consumer.support@pirelli.com
Warunki gwarancji
| Gwarancja: | 5 lat |
|---|---|
| Karta gwarancyjna: | Pirelli - karta_gwarancyjna_pirelli.pdf [2016-10-12 09:54, 667648kB] |
Opinie (0)
Produkty podobne do Opona Pirelli 265/35R21 PZERO 101Y XL A7A
- Klasa premium
- Homologacja T2
- Gwarancja 10 lat
Michelin
PILOT SPORT 4 S 
265/35R21
101
Y
XL
D |
A |
B 73dB
BLE-ACOUSTIC, EV
- Klasa premium
- Homologacja NF0
- Gwarancja 5 lat
Pirelli
P Zero R 
265/35R21
101
Y
XL
C |
A |
B 73dB
elt
- Klasa premium
- Homologacja MO1 A
- Gwarancja 10 lat
Michelin
PILOT SPORT 4 S 
265/35R21
101
Y
XL
C |
B |
B 71dB
EV
- Klasa premium
- Homologacja NF1
- Gwarancja 5 lat
Pirelli
P Zero (PZ4) 
265/35R21
101
Y
XL
C |
A |
B 72dB
elt
- Klasa premium
- Homologacja MO1
- Gwarancja 10 lat
Michelin
PILOT SPORT EV 
265/35R21
101
Y
XL
C |
B |
B 71dB
ACOUSTIC, EV
- Klasa premium
- Homologacja A7A
- Gwarancja 5 lat
Pirelli
P Zero (PZ4) 
265/35R21
101
Y
XL
D |
C |
B 71dB
PNCS
- Klasa premium
- Homologacja MO1
- Gwarancja 10 lat
Michelin
PILOT SPORT EV 
265/35R21
101
Y
XL
C |
B |
B 71dB
Acoustic
- Klasa premium
- Homologacja T0
- Gwarancja 10 lat
Michelin
PILOT SPORT 4 S 
265/35R21
101
Y
XL
D |
B |
B 71dB
Acoustic



