Geometria kół i zawieszenia


 

 UMÓW SIĘ ON-LINE 

 


 

USTAWIENIE GEOMETRII I ZBIEŻNOŚCI KÓŁ

SPRAWDZENIE GEOMETRII  - PODŁĄCZENIE / SPRAWDZENIE 
70 ZŁ
USTAWIENIE ZBIEŻNOŚCI KÓŁ PRZEDNICH - OSOBOWE , SUV 130 ZŁ
USTAWIENIE ZBIEŻNOSCI KÓŁ PRZEDNICH - BUS / DOSTAWCZE DO 3.5T 180 ZŁ
USTAWIENIE KĄTÓW POCHYLENIA KOŁA 30 ZŁ OD PUNKTU
USTAWIENIE KĄTÓW WYPRZEDZENIA
30 ZŁ OD PUNKTU
ODKRĘCENIE ZAPIECZONYCH ŚRUB LUB NAKRĘTEK URZĄDZENIEM INDUKCYJNYM 30 ZŁ / SZT.*

Czas trwania usługi 15 min- 90 min


 Układ zawieszenia pełni jedną z najważniejszych funkcji w samochodzie. Odpowiada on za stabilność i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, dlatego tak ważne jest prawidłowe ustawienie geometrii kół i zawieszenia pojazdu. Geometria zawieszenia to zestaw optymalnych parametrów ustalanych przez producentów samochodów dla każdego modelu auta. Regulacja geometrii kół to przede wszystkim optymalizacja kątów oraz ruch koła podczas jazdy, które zapewniają bezpieczeństwo wszystkim osobom oraz ładunkom znajdującym się wewnątrz pojazdu. Samochód z prawidłowo ustawioną geometrią kół zużywa mniej paliwa oraz wydłuża żywotność opon i elementów układu kierowniczego i zawieszenia. Nowoczesna technologia umożliwia precyzyjną diagnozę za pomocą geometrii kół 3D, która w trójwymiarze zobrazuje ustawienie kół we wszystkich płaszczyznach.

 

 

Jak przebiega usługa geometrii kół w OponyAlbert.pl ?

Geometria kół jest wykonywana przede wszystkim z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi diagnostycznych. Za pomocą czujników przymocowanych do kół, system komputerowy rozpoznaje, w jakim stopniu rzeczywiste wartości odbiegają od wartości określonych przez producenta. Zmierzone wartości można bezpośrednio porównywać na komputerze, dzięki czemu odchylenia są bezpośrednio korygowane.

Czym grozi nieprawidłowe ustawienie kół?

Źle ustawiona geometria kół może być przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze takich jak: wpadnięcie w poślizg lub nagłe opuszczenie wyznaczonego toru jazdy.

Może również wystąpić jednostronne zużycie opon, co oznacza konieczność częstszej wymiany ogumienia. Ponadto może dojść do zużycia elementów układu zawieszenia — sprężyn, amortyzatorów. Częstym skutkiem nieprawidłowego ustawienie kół jest zwiększone zużycie paliwa spowodowane rosnącym oporem toczenia samochodu. Ponadto Elektroniczne systemy wspomagania, takie jak adaptacyjny tempomat i ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu mogą wykazywać błędy przez niewłaściwie ustawione osie. 

Czy można samodzielnie wykonać wyważanie kół?

Ustawienie zbieżności kół powinno być wykonywane przez specjalistów. Dokładne wyniki pomiarów i uzasadniona analiza problemów są dostępne tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Nawet najmniejsze odchylenia mogą prowadzić do nieprawidłowych ustawień i nie tylko wpływać na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale także kosztować dużo pieniędzy ze względu na późniejsze awarie lub konieczność częstszej wymiany opon.

Jak długo trwa wyrównanie i ile mnie to kosztuje?

Większość czynności ustawienia przednich i tylnych kół zajmuje nie więcej niż 30 minut.

Dlaczego warto ustawić zbieżność kół po zmianie opon?

Kierowcy z miasta często zapominają, że ustawienie geometrii kół jest konieczne po każdej sezonowej wymianie opon, a szczególnie po sezonie zimowym, kiedy to elementy układu kierowniczego i zawieszenia ulegają rozregulowaniu. Nieprawidłowo wyregulowana oś kół powoduje zmniejszoną przyczepność opon. Jest to zauważalne podczas pokonywania zakrętów z nowymi oponami. Ustawienie zbieżności sprawia, że koła znów pracują płynnie, a ich zużycie pozostaje niskie. Kolejnym atutem optymalnie wyregulowanej osi jest stabilność toru jazdy.

 


 

 UMÓW SIĘ ON-LINE 

  


 

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter

Opony i Alufelgi

OponyAlbert.pl

Ignacego Matuszewskiego 11
80-288 Gdańsk

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 730 77 77 66
kontakt@oponyalbert.pl