Ozonowanie klimatyzacji - korzyści dla zdrowia i komfortu


oponyalbert-ozonowanie.png

Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie - korzyści dla zdrowia i komfortu

Ozonowanie klimatyzacji w samochodzie to zabieg, który zyskuje uznanie zarówno wśród kierowców, jak i mechaników. Nic dziwnego - ta prosta procedura niesie ze sobą szereg korzyści, poprawiając komfort jazdy i dbając o nasze zdrowie.

Czym jest ozonowanie?
Ozonowanie to proces dezynfekcji i dezynsekcji, który wykorzystuje silne właściwości utleniające ozonu (O3). Gaz ten, znany również jako "trójatomowy tlen", eliminuje drobnoustroje, grzyby, pleśnie, wirusy i alergeny, a także usuwa nieprzyjemne zapachy.

Zalety ozonowania klimatyzacji:
  • Poprawa jakości powietrza: Ozonowanie eliminuje szkodliwe mikroorganizmy, które mogą powodować alergie, infekcje i choroby układu oddechowego. Czysty, świeży zapach po ozonowaniu to dodatkowy atut.
  • Neutralizacja zapachów: Ozon skutecznie usuwa uporczywe zapachy dymu papierosowego, potu, zwierząt, stęchlizny i innych organicznych związków zapachowych.
  • Odgrzybianie układu: Ozon dociera do trudno dostępnych zakamarków klimatyzacji, likwidując grzyby i pleśnie, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy i alergie.
  • Zwiększenie komfortu jazdy: Czysta i świeża klimatyzacja zapewnia przyjemny mikroklimat w kabinie, co wpływa na komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni.
  • Dłuższa żywotność układu: Regularne ozonowanie pomaga przedłużyć żywotność elementów układu klimatyzacji, chroniąc je przed korozją i grzybami.

Jak często ozonować klimatyzację?
Zaleca się ozonowanie klimatyzacji przynajmniej raz w roku, najlepiej przed sezonem letnim. W przypadku intensywnego użytkowania klimatyzacji lub gdy w samochodzie często przebywają osoby palące papierosy lub alergicy, zabieg można powtarzać częściej, np. co pół roku.

Ozonowanie - bezpieczne i skuteczne
Ozonowanie to bezpieczny i ekologiczny zabieg, który nie wymaga demontażu elementów układu klimatyzacji. Cały proces trwa zazwyczaj od 15 do 60 minut, a po jego zakończeniu należy jedynie wywietrzyć samochód przez około 20 minut.

Ozonowanie a dezynfekcja chemiczna
Ozonowanie jest zdecydowanie bardziej skuteczną i bezpieczną metodą dezynfekcji klimatyzacji niż tradycyjne metody chemiczne. Chemikalia mogą podrażniać drogi oddechowe i wywoływać alergie, a ich stosowanie często wiąże się z demontażem elementów układu. Ozon natomiast jest naturalnym związkiem, który rozpada się do tlenu, nie pozostawiając żadnych szkodliwych resztków.

Podsumowanie
Ozonowanie klimatyzacji to prosty, niedrogi i efektywny sposób na poprawę komfortu jazdy i zadbanie o zdrowie. Regularne ozonowanie pozwala utrzymać klimatyzację w czystości, eliminuje nieprzyjemne zapachy i chroni przed szkodliwymi drobnoustrojami. Jest to inwestycja, która z pewnością zwróci się w postaci lepszego samopoczucia i dłuższej żywotności układu klimatyzacji.
 
Zadbaj o swoje zdrowie oraz komfort już dziś i skorzystaj z usługi ozonowania układu klimatyzacji w naszym serwisie. Zapraszamy!

 

 UMÓW SIĘ ON-LINE 

 


 

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter

Opony i Alufelgi

OponyAlbert.pl

Ignacego Matuszewskiego 11
80-288 Gdańsk

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 730 77 77 66
kontakt@oponyalbert.pl